Sűreje – Grátz Antal előadása – 2017. január 16.

Palackposta 1516-ból – Mit üzen a mának az isenheimi oltárképek egyike? Dátumok januárban 15-e Remete Szent Pál névünnepe 16-a Antal keresztnevű előadó 17-e Remete Szent Antal névünnepe Igyekezet és kegyelem Remete Szent Antal igyekezete legyen velünk és Remete Szent Pál hollójának kegyelme árasszon el bennünket. Világunkat a kegyelem működteti, ínségek közepette … TOVÁBB …

Sűreje – Pap Gábor: a magyar népköltészet rendszere***

„A mindenséggel mérd magad” – – – – – – – népmese a VILÁGEGYETEM működését írja le, az egyetemesség jelenik meg a szellemiség (az értelem) szintje kulcs szó:  ERKÖLCS – – – – – – – népballada TÖRTÉNETI – TÁRSADALMI események a NŐ kálváriáját írja le, a nő elszenvedi az … TOVÁBB …

Szerves műveltség – Mi az?

Azt mondják, … A magyar társadalom szerveződése (egykor) szerves rendszert alkotott. A magyar nép rítusai, szokásai, cselekedetei szorosan kapcsolódtak az évkör rendjéhez. Képi alkotásai a világ működését ábrázolják. Nyelvében, zenéjében, táncaiban a világ működése képeződik le. Azt mondják, … A magyar műveltség szerves műveltség. Mit jelent az, hogy szerves műveltség?

Sűreje – Molnár V. József: Táltosság – 2016. január 11., február 8., március 7.

Az üres kalász fenn tartja a fejét, a teli kalász fejet hajt Isten előtt. – közmondás === A táltos, isten elhívott szolgája. Tudását nem intézménytől és nem másik embertől kapja, hanem közvetlenül Istentől kapja. === Táltos és sámán között akkora különbség van, mint a tölgyfa és a csalán között. === … TOVÁBB …